Про проект

       

У Харкові існує доволі багато пам'ятників, меморіалів, пам'ятних знаків, скульптурних груп і композицій. Серед них не останнє місце займають встановлені на будинках Харкова меморіальні та анотаційні дошки*, що відображають пам’ять різних епох, свідчать про факти із життя міста.
Блог «Історія Харкова у пам’ятних дошках» – електронний рекомендаційний бібліографічний ресурс. Ми пропонуємо читачам знайомитись з меморіальними дошками, здійснюючи віртуальні «подорожі» вулицями нашого міста. Почнемо з центру Харкова і спробуємо «пройти» вулицями Сумською, Пушкінською, Римарською, Університетською та іншими. Під час «прогулянок» ми будемо розповідати про існуючі та втрачені на цей час дошки, «заходити» до різних організацій, на території яких також встановлено пам’ятні дошки. Теги блогу – це назви вулиць, імена осіб, події, дати, теми, пов’язані з історією міста. Ці ключові слова найчастіше стосуються кількох статей, пов’язаних тематично. Наприклад, за посиланням «Сумська вулиця» можна отримати відомості про усі, встановлені на ній, пам’ятні дошки.
Довідкова інформація про кожну дошку поділяється на дві частини. Перша – фактографічна: адреса розташування, фотографія дошки, напис на ній. Указано рік встановлення (якщо є), матеріал, з якого виготовлено дошку, відомості про митців, які її створювали, бібліографічні описи джерел, де йдеться про відкриття дошки, її стан та ін. Друга – довідкові відомості про особу або історичну подію, якій присвячена дошка: біографічні відомості про особу або історична довідка про подію, бібліографічні описи джерел, що стосуються особи або події. Кожна стаття блогу написана у жанрі нарису. Ми надаємо читачу не тільки бібліографічні відомості про джерела, але й цитуємо уривки з найбільш цікавих, на наш погляд, статей, книг.
Фотографувати об’єкти нам допомагають студенти та викладачі історичного факультету Харківського педагогічного університету ім. Григорія Сковороди.
Маємо надію, що наш блог стане у пригоді краєзнавцям, студентам, учням, усім, хто цікавиться історією Харкова.
Усвідомлюючи, що зібрані відомості можуть бути неповними (або помилковими), ми будемо вдячні отримати будь-яку допомогу від читачів. Запрошуємо до співпраці усіх небайдужих до історії Харкова.
Автори блогу працівники відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка.
Наші контакти:
Адреса:  61003, м. Харків, провулок Короленка,18
(057)-731-14-66


*Меморіальна до́шка або пропа́м'ятна таблиця — плита, зазвичай з довговічного каменю (мармуру, граніту) чи металевого сплаву (бронза, чавун), що увічнює пам'ять про знамениту особу або подію. Встановлюється на будівлях, де жила або працювала знаменита особа або в/біля яких відбулась важлива подія.
Анотаційна дошка – табличка з поясненням назви вулиці або об’єкта (наприклад: вузівській аудиторії присвоєно ім’я вченого).

Комментариев нет:

Отправить комментарий