Семененко Д. А.

 

Дошку на честь Д. А. Семененка встановлено 29 серпня 2023 року на фасаді комунального закладу «Харківський ліцей № 11 імені Данила Дідіка Харківської міської ради» за адресою вулиця Василя Мельникова, 7.

«У цьому закладі в період 2008‒2017 рр. навчався Семененко Данило Артемович (05.08.2002‒29.04.2022). Позивний ― Sam. Герой, який загинув за свободу та незалежність України. В/ч 3017, 3-тя бригада оперативного призначення Національної гвардії України. Герої не вмирають!».

У Харкові відкрили меморіальні дошки загиблим бійцям «Кракена» і тероборони [Електронний ресурс] // KharkivToday. ― Текст. та граф. дані. ― 2023. ― 29 серп. ― URL: https://2day.kh.ua/ua/kharkow/u-kharkovi-vidkryly-memorialni-doshky-zahyblym-biytsyam-krakena-i-teroborony, вільний (дата звернення: 27.01.2025). ― Назва з екрана.

Про встановлення меморіальної дошки на честь Д. А. Семененка.

Харків’яни ― герої російсько-української війни

Д. А. Семененко

Семененко Данило Артемович (05.08.2002‒29.04.2022) мешкав у Харкові. У комунальному закладі «Харківський ліцей № 11 імені Данила Дідіка Харківської міської ради» навчався з першого по дев’ятий клас.

Даня був талановитим хлопцем, грав на фортепіано. Цілеспрямований та розумний, його любили та поважали учні та вчителі. Загинув під час російсько-української війни, захищаючи Рубіжне. Нагороджений Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня [2].

***

Данилові було 19 років. Він народився в Харкові. Закінчив там музичну школу № 12 ім. Клавдії Шульженко. За фахом ― піаніст. У цьому напрямку мав відзнаки міжнародного рівня. Також займався плаванням, брав участь у змаганнях та здобув низку нагород. Обожнював малювати графіті. З дитинства захоплювався комп’ютерними технологіями.

Вищу освіту здобував у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Після року навчання хлопець готувався до вступу у чеський виш, аби отримати там фах геймдизайнера. Мріяв створювати комп’ютерні ігри. Коли йому виповнилося вісімнадцять ― пішов на строкову службу, а потім підписав контракт. Служив у військовій частині 3017.

Повномасштабне вторгнення Данило зустрів, будучи на ротації в Луганській області. Виконував бойові завдання у складі 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» імені полковника Петра Болбочана Національної гвардії України. Обіймав посаду кулеметника. Після перемоги планував створити віртуальну гру про війну в Україні на основі реальних подій, що сам пережив.

«Данька ― наш хоробрий та відважний Янгол. Його всі пам’ятають за добре серце та сонячну усмішку. У перші дні повномасштабної війни, коли ми говорили по телефону, я чула тремтіння в голосі Дані. Розуміла, що він ще зовсім дитина, а потрапив у саме пекло передової. Але син втішав усіх рідних, говорив, що все скоро закінчиться… Трохи пізніше його голос змінився, став мужнім та безстрашним. Казав: "Мамо, не хвилюйся, ми з хлопцями працюємо". А потім: "Не знаю, чи я патріот країни, але ти вчила мене захищатися, і я захищатиму тих людей, яких я люблю, і наш дім". Він дуже подорослішав за цей короткий час, став сильним духом. Даня був упевнений у перемозі і розквіті країни. Він дивився тільки у майбутнє, був закоханим, щасливим, незважаючи ні на що», ― розповіла мама Олена.

«Він був дуже добрим ― я таких ніколи не зустрічала та, напевно, й не зустріну. Завжди веселий, навіть перебуваючи на фронті, підтримував мене та піднімав настрій. Ми могли розмовляти годинами, і я завжди чекала його дзвінка... Ще він відправляв фото собак, яких вони там підгодовували, із теплотою розповідав про них... Він би ніколи нікого не образив», ― додала кохана дівчина Діана [3].

***

«Чотирьох загиблих військовослужбовців Національної гвардії посмертно нагородили державними нагородами за "особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі".

Про це 12 січня повідомили у Східному оперативно-територіальному об’єднанні Нацгвардії.

Орден "За мужність" ІІІ ступеня посмертно отримали:

― солдат Данило Семененко…» [4].

Джерела

1. Адміністрація Немишлянського району Харківської міської ради [про відкриття меморіальних дошок] [Електронний ресурс] // Facebook. Адміністрація Немишлянського району Харківської міської ради. ― Текст. та граф. дані. ― URL: https://www.facebook.com/Nemyshlya.district/posts/pfbid02EmuFnFD5BUS6GB4oUbmqNTPhzo7GnHk741WCGnwC9B5XHAAg2PjMnotCPzoY1B2Ll?locale=ca_ES. ― Дата публікації: 29.08.2023. ― Дата перегляду: 27.01.2025. ― Назва з екрана.

2. Біографічна довідка на Семененка (Чумаслова) Данила Артемовича / Комун. закл. «Харківський ліцей № 11 імені Данила Дідіка Харківської міськради». ― 1 арк. ― Рукопис.

3. Загиблі у війні Росії проти України. Данило Семененко [Електронний ресурс] // Меморіал : платформа пам’яті. ― Текст. та граф. дані. ― URL: https://www.victims.memorial/people/danylo-semenenko, вільний (дата звернення: 27.01.2025). ― Назва з екрана.

4. Цьомик Г. Родини загиблих нацгвардійців з Харківщини отримали державні нагороди [Електронний ресурс] / Ганна Цьомик // Суспільне Харків. ― Текст. та граф. дані. ― 2023. ― 12 січ. ― URL: https://suspilne.media/kharkiv/357188-rodini-zagiblih-nacgvardijciv-z-harkivsini-otrimali-derzavni-nagorodi/, вільний (дата звернення: 27.01.2025). ― Назва з екрана.

Комментариев нет:

Отправить комментарий